Kérdések-feleletek:
k.:Hogy érjem el, hogy a kutya nekem is szót fogadjon, ne csak a közvetlen gazdájának?
v.:Gyakorlatokat, szabályokat kell beilleszteni a mindennapi ritmusokba. Olyan helyzeteket kell keresnünk, ahol gyakorolni lehet a kutya feletti kontrollt. Ilyen lehet az ajtón/kapun kilépés elsőbbsége, a „privát területem határa”, kitiltás a hálószobából stb. Fontos azonban, hogy a domináns családtag is közreműködjön, és hagyja meg ezeknek a helyzeteknek a kontrollálását.
k.:Meg lehet tanítani a kutyát arra, hogy a gyereknek is szót fogadjon?
v.:A megoldás a gyermek korának függvényében alakul. A család domináns tagjainak kell a gyerek segítségére lenni: akár a gyerek által, akár közvetlenül kommunikálni a kutyával. Kis gyermek esetén nekünk kell biztosítanunk az óvó teret. A kutya veszélyeztető viselkedésével szemben keményen fel kell lépnünk. Meg kell tanítanunk a kutyát arra, hogy vigyázzon a gyerekre! Ha a kutya felé dominanciát megjeleníteni képes gyermek esetében van probléma, akkor rá kell vennünk a gyermeket, hogy legyen következetes, tartsa be a szabályokat! Így hamar helyreállhat a rend.
k.:Hányszor kapjon enni naponta a kutya?
v.:Az általános ajánlás így szól:
-3-6 hónapos kor között naponta háromszor
-6-12 hónapos kor között naponta kétszer
-1 éves kor után naponta egyszer kapjon enni a kutya-hetente egy koplalónapot tartva.
k.:Miért kergeti a kutya a farkát?
v.:Ha nincs semmi körülötte, amit kergetni lehetne, megtörténik, hogy a kutya kergetni kezdi az egyetlen mozgó valamit-a saját farkát. Megrögzött szokásává válhat, rá se hederít semmire, csak pörög körbe-körbe. Néha elkapja és véresre harapja, de a lényeges számára a kergetősdi, akkor sem szokik le róla, ha csonkolják a farkát. Ha elevenebb a környezete, ha többet játszhat, derűsebb az élete és nem szorul kényszeres mozgásokra.